נקודות ציון עיקריות בפרשת בלאו מ-2008 ועד היום

נובמבר 2008: מוסף 'הארץ' מפרסם את הכתבה 'מכירת חיסול', העוסקת בסיכולים הממוקדים וחושפת כי צה"ל הפר לכאורה את הנחיות בג"צ בנושא.

ספטמבר 2009: עיתון 'הארץ' ואורי בלאו מגיעים להסדר הבנות עם השב"כ והמדינה על פיו יחזיר בלאו מסמכים סודיים הנמצאים בידיו על פי קריטריונים מסוימים. המדינה מצידה מתחייבת לא להשתמש במסמכים הללו כנגד מקור אפשרי של בלאו. בעקבות ההסדר משיב בלאו לשב"כ כחמישים מסמכים ומחשבו מושמד. השב"כ רוכש עבור עיתון 'הארץ' מחשב חדש בתמורה.

תחילת דצמבר 2009: בלאו יוצא לטיול שתוכנן מראש בסין. הטיול אמור להימשך כשלושה חודשים.

 אמצע דצמבר 2009: ענת קם מזומנת לחקירה בשב"כ ובמהלכה מודה שהיתה המקור של אורי בלאו למסמכים שפורסמו ב'הארץ' ולמסמכים נוספים. זמן קצר לאחר חקירתה היא נעצרת במעצר בית. צו איסור פירסום מוטל על הפרשה.

 מרץ 2010: אורי בלאו אמור לשוב ארצה אך מעכב את שובו וטס ללונדון.

 אמצע אפריל 2010: צו איסור הפרסום מוסר.

 מאי 2010: מתחיל משפטה של ענת קם.

 אוקטובר 2010: אורי בלאו שב לישראל לאחר שגובש הסדר בין המדינה לבין עיתון 'הארץ' ובלאו. על פי ההסדר בלאו ייחקר על ידי המשטרה והשב"כ בנושא מסמכי קם זמן קצר לאחר שובו, יידרש להשיב למדינה את כל המסמכים הסודיים שקיבל לידיו – מקם וממקורות אחרים וכן יעמוד בבדיקת פוליגרף שתוודא כי אכן עמד בהסדר. בלאו עבר את חקירת הפוליגרף בהצלחה. המדינה מצידה התחייבה שלא תנסה לאתר איש ממקורותיו האחרים של בלאו ובמילא לא תעמידם לדין. המדינה שמרה לעצמה את הזכות להעמיד את בלאו לדין.

 פברואר 2010: גובש הסדר טיעון בין ענת קם למדינה וכתב האישום בעניינה תוקן כך שלא כלל את הכוונה לפגוע בביטחון המדינה. קם הורשעה אך גזר דינה טרם ניתן ובחודש יוני השנה צפויים להימשך דיוני הטיעונים לעונש.

מרץ 2010: משפט המשפטים הודיע לאורי בלאו על הכוונה להעמידו לדין באשמת אחזקת חומר מסווג בלא סמכות, בכפוף לשימוע. הסעיף שבו מואשם בלאו הוא 113 ג' בחוק העונשין: אחזקת ידיעה סודית מבלי שהוסמך לכך (מבלי כוונה לפגוע בביטחון המדינה). הסעיף מופיע בפרק הריגול של חוק העונשין והעונש המרבי עליו הוא 7 שנות מאסר.

השימוע צפוי להתקיים בפני היועץ המשפטי לממשלה בסוף חודש מאי.

מודעות פרסומת

3 תגובות

מתויק תחת כלב שמירה

3 תגובות ל-“נקודות ציון עיקריות בפרשת בלאו מ-2008 ועד היום

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s